Tatabányai Éltes Mátyás Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Speciális Szakiskola

Általános iskola

Az iskola fenntartója Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata.
A képzési idő: 8 évfolyamos alapképzés, 4 évfolyamos középfokú képzés.
Az intézmény székhelye Tatabánya, Bánhidai-lakótelep 408.

Az intézmény alaptevékenysége általános iskolás, középiskolás, tanulásban akadályozott, más fogyatékos, illetve hátrányos helyzetű tanuló nevelése, oktatása, szakképzése, mely gyógypedagógiai eszközökkel valósul meg, egyéniesített nevelés, kiscsoportos keretben rehabilitáció és habilitáció történik.

Az iskolai tanulócsoportok száma általános iskola:13, szakiskola:7.

A 16. életévüket betöltött, alapfokú iskolai végzettséget szerzett tanulók a szakképzésben folytathatják tanulmányaikat.

A szakképzés területei:

•     Zöldség és fűszernövény termelő (OKJ 21 6207 08)
  •     Parkgondozó (OKJ 21 6207 05)
  •     Varrómunkás (OKJ 21 5276 03)
  •     Lakástextilvarró, javító (OKJ 21 5276 01)
  •     Vas- és fémipari előkészítő (OKJ 31 5239 03)

Az iskola beiskolázási körzetét Tatabánya város, illetve a környező településekkel kötött együttműködési megállapodás szerint meghatározott terület.