Mátyás király témahét zárása

2018. október 24-én zártuk a Mátyás király témahetet. Előzetesen az osztályoknak kiosztott és a tanulók által elkészített munkák kiállítására került sor.
Ezek:
- síkbábok, zacskóbábok készítése a kapott Mátyás király mesékről,
- reneszánsz korban használt hangszerek készítése különböző anyagokból,
- középkori fegyverek készítése, címerek festése,
- lakomaasztal bemutatása
- tatai, visegrádi és budai várak elkészítése különböző technikákkal.
A nap zárásaként Beatrix királyné és udvarhölgye, valamint a kisbíró és a kikiáltó szervezésében az iskola tanulói „megtalálták” az álruhába bújt Mátyás királyt. Nem volt könnyű dolguk, hiszen az általános iskola minden osztályából jelentkezett egy Mátyás király, de azért sikerült a diákoknak kiválasztani az igazi igazságost, aki a trónjára ülhetett. Az alattvalók a héten megtanult reneszánsz dallal, „Édes rózsám szívem kedvese…” köszöntötték őt.
A tematikus hetünk biztosította, hogy tanulóink több oldalról és összetetten ismerkedjenek meg Mátyás királlyal és a reneszánsz korral.