Tatabányai Éltes Mátyás Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Speciális Szakiskola

Márton nap

2017. november 10-én tartottuk az iskolában, a diákönkormányzat szervezésében már hagyománnyá vált Márton napunkat. Ezen a napon az osztályok tanulói,  a saját maguk által készített lámpással vonulnak végig az iskola folyosóján. Az út végén pedig kézhez kapta minden felvonuló osztály a jutalmát, ami idén sem volt más, mint libazsíros kenyér hagymával, retekkel, és almával, mivel azt tartja a mondás, hogy „Aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik”.