Tatabányai Éltes Mátyás Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Speciális Szakiskola

Héreg

Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata által kiírt Környezeti nevelés pályázata keretében jutalmul Héregen tölthettünk 3 napot 2017.09.04-06 között. A környezetvédelmi erdei iskola programjai között szerepelt a Turul madár , a Csónakázó-tó , illetve az iskola környékének hulladékmentesítése. Héregen is szedtünk és válogattunk szemetet, megismerkedtünk a szelektív hulladékgyűjtéssel, illetve sokat játszottunk. Volt activityzés, biliárdozás, foci, hulla-hopp, darts, 50 milliós játszma, illetve a gyerekek számára a legjobb az volt, amikor ki kellett találni bekötött szemmel, hogy milyen gyümölcsöt illetve zöldséget esznek, milyen illatot szagolnak, illetve mi lehet az amit a kezükben tartanak. Az összegyűjtött terményekből pedig tetszés szerinti plakátot készítettünk. Késő este, illetve korán reggel figyeltük és hallgattuk az erdői állatainak hangját az erdő "zaját". Visszatérve pedig, az iskola folyosóját díszítő ládákba ültettük a jutalom növényeket.