Erzsébet Tábor, Zánka

2017. júliusában újra felejthetetlen napokat tölthettünk Zánkán az Erzsébet Táborban. Már az indulás napján első célállomásunk Tapolca volt, ahol a Tapolcai-tavasbarlang Látogatóközpontban található kiállítás megtekintése után a barlangban csónakázhattunk. Majd ezt követően foglaltuk el szállásunkat a táborban. A csoportunk a  lila színt kapta, ezáltal egész héten lila színben tündökölhettünk. Az első napon egy Regula Móka nevű játékot kellett a gyerekeknek több állomáson keresztül végigjátszaniuk, mely rejtve a táborban illetve a Balatonban való viselkedés szabályait foglalta magába. Ezt követően szaladtunk le a strandra, hogy minél előbb birtokba vehessük a Balatont.  Este tábornyitó ceremónián vettünk részt, amit sajnos elmosott az eső, így a sportcsarnokban került megrendezésre. Az eltöltött napok alatt rengeteg programban volt részünk: kalandpark, hadipark, csúszdapark, sétahajókázás 2 alkalommal, sárkányhajózás, éjszakai túra, trambulinozás 2 alkalommal valamint Honfoglaló, illetve Szafari játék állomásain is végigmehettünk. A sárkányhajózásnál Csabai Edvin kenus, tizenhétszeres maraton kenu világbajnok volt a segítségünk. Mindennapok hőseivel is találkoztunk: a mentősök bemutatták a helyes újraélesztés, sebkötözés gyakorlatát, a tűzoltóságnál egy gőzzel teli sötét sátorban kellett keresztül mennünk, ahol akadályok is voltak a földön, ezzel illusztrálva azt, ha tűz van, akkor a füstben mennyire nem tud az ember tájékozódni. A katonaság munkatársai fegyvereket adtak a gyerekek kezébe, illetve „menetfelszerelésben” fegyverrel a kezükben kellett kúszniuk, mászniuk a gyerekeknek egy váltóverseny keretében. Ami viszont a legjobban tetszett a gyerekeknek: a kutyabemutató. Nagyon aranyos a kiskutyától a nagy testű kutyáig mindenféle kutyával találkozhattunk. Különféle ügyességi gyakorlatokat mutattak be együtt a gazdik a kutyusokkal.
Az egy hét alatt annyira jó programok voltak, hogy egyik-helyről a másikra kellett szaladnunk, nehogy valamiről lemaradjunk.
Egész héten nagyon jó időnk volt ( kivéve 3 éjjel, mert esett az eső), hogy minden nap tudtunk a Balatonba fürdeni, illetve az éjszakai túránkat sem mosta el az eső. Volt olyan nap, amikor még ebédelni sem mentünk fel a partról, hanem pizzát ebédeltünk közösen.
Tábor zárásaként a gyerekek megkapták az egész héten át tartó versenyeinknek a jól megérdemelt jutalmát: okleveleket, édességeket.
Utolsó napon olyan jó időnk volt, hogy ellátogattunk a Veszprémi Állatkertbe is, ahol egy fóka bemutatót, a Vörös varik etetését illetve a Dinó Parkot is meg tudtuk tekinteni.
Fáradtan, de tele élményekkel tértünk haza.