Budapesti kirándulás.

"A Szikla" Múzeumi Közhasznú Alapítvány pályázata útján,  a szakiskolás és jó sportoló tanulókkal 1 napos kiránduláson vehettünk részt Budapesten. Először a Mátyás-templom történetét ismerhettük meg idegenvezetés által, illetve megnézhettük folyamatos orgonapróba alatt a felső szintén lévő kiállítást is. Ezt követően a Sziklakórház Atombunker Múzeumba látogattunk el. Itt egy film alapján láthattuk, hogy a háború alatt hogyan látták el a sérült embereket, illetve a múzeum körbejárása közben megismerhettük, hogy a beteg ápolása közben milyen nehézségekkel kellett megküzdeniük az ápolóknak, orvosoknak, akik a nehézségek ellenére is mindent megtettek a betegek felépülése, ápolása érdekében. Szobáról-szobára járva, rengeteg viaszból készült élethű ember által tárult elénk mind a háború, mind a kórházi lét egy-egy mozzanata. Nagy hatással voltak az itt látottak a tanulókra és a kollégákra is. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeumban pedig rengeteg fegyver, katonai felszerelés, öltözék tárult elénk. Utunk végén a "Déli12"  Önkiszolgáló Étteremben nagyon finom kétfogásos ebéd elfogyasztására került sor. Fáradtan, de tele élménnyel és még több tudással tértünk haza.